Циклони ЦН-15
Циклони ЦН-15
Призначені для сухого очищення повітря і газів, що виділяються при деяких технологічних процесах (сушіння, випал, агломерація, спалювання палива і т.д.), а також очищення аспіраційного повітря. Застосовуються на підприємствах чорної і кольорової металургії, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості, промисловості будівельних матеріалів, в енергетиці і т. д. Застосування циклонів типу ЦН-15 неприпустимо в умовах вибухонебезпечних середовищ; не рекомендується їх застосовувати також для уловлювання сильно злипаючих пилу, особливо при малих діаметрах циклонів.
залежно від продуктивності по газу і умов применение циклони виготовляють одиночного виконання (внутрішній діаметр від 200 до 2000мм) або групового виконання - з двох, чотирьох, шести і восьми циклонів однакового внутрішнього діаметру (від 300 до 900мм).
Циклони групового виконання виготовляють з «лівим» і «правим» обертанням газового потоку. Одиночні циклони, з «правим» обертанням (за замовчуванням).
В залежно від компонування групові циклони можуть бути з камерою очищеного газу у вигляді «равлики» або у вигляді збірника, а поодинокі тільки з «равликом».
Бункери циклонів – пірамідальної форми.
При роботі циклонів повинна бути забезпечена безперервна вивантаження пилу. При цьому рівень пилу в бункерах повинен бути не вище площини, розташованої від кришки бункера на 0,5 діаметра циклону.
В технічну характеристику наведено значення продуктивності, віднесені до швидкості в циліндричної частини циклону V=2,5 і 4,0 м/с. В звичайних умовах оптимальною вважається швидкість 4,0 м/с. Швидкість 2,5 м/с рекомендується приймати під час роботи з абразивним пилом.
В залежно від температури навколишнього середовища циклони виготовляють з вуглецевої сталі (при температурі до -40°С) і низьколегованої сталі (при температурі нижче -40°С).
Умовне позначення:
Ц - циклон; Н - конструкція НИИО газу; цифра 15 - кут нахилу вхідного патрубка щодо горизонталі (град.); цифри після тире: перша - внутрішній діаметр циліндричної частини циклону (мм); друга (після знака множення) - кількість циклонів в групі; У - з камерою очищеного газу у вигляді «равлики»; З – з камерою очищеного газу у вигляді збірника; П - пірамідальна форма бункера.
Основні параметри
Таблиця №1
Гранично допустима запиленість повітря, гр/м³
Таблиця №2
Одиночний циклон з равликом та пірамідальним бункером
ЦН-15хУП
Група з двох циклонів з равликом та пірамідальним бункером.
ЦН-15х2УП
Група з чотирьох циклонів з равликом та пірамідальним бункером.
ЦН-15х4УП
Група з шести циклонів з равликом та пірамідальним бункером.
ЦН 15х6УП
Габаритні і приєднувальні розміри групи з двох циклонів. Основні габаритні і приєднувальні розміри (мм) циклонів з “равликом” і пірамідальним бункером
Таблиця №3
Таблиця 3 (продовження)
Група з двох циклонів зі збіркою і пірамідальним бункером.
ЦН-15х2СП
Група з чотирьох циклонів зі збіркою і пірамідальним бункером.
ЦН-15х4СП
Группа из шести циклонов со сборником и пирамидальным бункером.
ЦН-15х6СП
Группа из восьми циклонов со сборником и пирамидальным бункером.
ЦН-15х8СП
Габаритные и присоединительные размеры (мм) циклонов со сборником и пирамидальным бункером
Таблица №4
Таблица №4 (продолжение)